Jazz Festival

Copenhagen

Jazz

Copenhagen Jazz Festival

5-14 Juli 2019

Fredag

5/7

kl. 12:30

Jazz in the garden - Ida Brønnum Duo / BarBees / BAUN

Fredag

5/7

kl. 18:00

Kimestad/Waidtløw/Langebæk/Funch

Fredag

5/7

kl. 19:30

Fredag

5/7

kl. 21:00

Jesper Løvdal / Søren Lee kvartet

Fredag

5/7

kl. 22:30

Late Night Jam - Hosts: Funch/Waidtløw

Lørdag

6/7

kl. 12:30

Jazz in the garden - Simon Thorsen Duo / Michelle Djarling Duo / Ninna Milner & Lars Emil Riis Duo

Lørdag

6/7

kl. 18:00

Waidtløw/Waidtløw/AC/Høyer Quartet

Lørdag

6/7

kl. 19:30

Richard Andersson & ImmerGrün

Lørdag

6/7

kl. 21:00

Oilly Wallace Quartet

Lørdag

6/7

kl. 22:30

Late Night Jam - Host: KALEIIDO + Guests

Søndag

7/7

kl. 12:30

Jazz in the garden - Carsten Skov Trio / Ann Farholt/Andy Fite Duo / Simon Thorsen Duo

Søndag

7/7

kl. 18:00

Søndag

7/7

kl. 19:30

Søndag

7/7

kl. 21:00

Winther/Waidtløw/Fog/Funch

Søndag

7/7

kl. 22:30

Late Night Jam - Host: FordNight

Mandag

8/7

kl. 12:30

Mandag

8/7

kl. 18:00

Mandag

8/7

kl. 19:30

Marek Konarski Quartet

Mandag

8/7

kl. 21:00

Mandag

8/7

kl. 22:30

Late Night Jam - Host: Anders Malta

Tirsdag

9/7

kl. 12:30
Tirsdag

9/7

kl. 18:00

Claus Waidtløw Trio

Tirsdag

9/7

kl. 19:30
Tirsdag

9/7

kl. 21:00

Funch/Waidtløw/Fjeldsted/Romme Quartet

Tirsdag

9/7

kl. 22:30

Late Night Jam - Host: Anders Mogensen

Onsdag

10/7

kl. 12:30
Onsdag

10/7

kl. 18:00

Malthe Kaptain kvartet

Onsdag

10/7

kl. 19:30

Waidtløw/Funch/Hauglund/Menzies Quartet

Onsdag

10/7

kl. 21:00

Rasmus Sørensen Trio

Onsdag

10/7

kl. 22:30

Late Night Jam - Host: Bolla/Waidtløw/Andersson/Tom

Torsdag

11/7

kl. 12:30

Jazz in the garden - Thomas Franck Trio / Chris Tanner Duo / Andy Fite Trio with Ann Farholt

Torsdag

11/7

kl. 18:00

Torsdag

11/7

kl. 19:30

Anders Malta Quartet

Torsdag

11/7

kl. 21:00

Free Flowing Sessions

Torsdag

11/7

kl. 22:30

Late Night Jam - Host: Jesse Van Ruller

Fredag

12/7

kl. 12:30

Jazz in the garden - Bon Tempi / Malene Kjærgård Trio / Lena Bjørvig Trio

Fredag

12/7

kl. 18:00

Fredag

12/7

kl. 19:30

Konarski/Bülow Quartet

Fredag

12/7

kl. 21:00

Pelle Von Bülow Organ Trio

Fredag

12/7

kl. 22:30

Late Night Jam - Host: Mads Søndergaard

Lørdag

13/7

kl. 12:30

Jazz in the garden - Louise Bøttern Duo / Francesco Cigna / Something At Play

Lørdag

13/7

kl. 18:00
Lørdag

13/7

kl. 19:30
Lørdag

13/7

kl. 21:00

Christina Von Bülow with friends

Søndag

14/7

kl. 12:30

Jazz in the garden - Playground Live / Lone Selmer Duo / Groove elation

Søndag

14/7

kl. 18:00

Anders Fjeldsted Trio feat. Iris Bergcrantz

Søndag

14/7

kl. 19:30

Waidtløw/Funch/Sørensen/Fog Quartet

Søndag

14/7

kl. 21:00

Anton Langebæk Quintet

Søndag

14/7

kl. 22:30

Mathias Heise Quadrillon

Scroll til toppen

Tilmeld vores nyhedsbrev og bliv løbende opdateret med spændende nyheder

Halmtorvet 9

HALMTORVET 9A, 1700 KØBENHAVN V
TEL: +45 31 31 99 99
info@halmtorvet9.dk